“Desintegraator” oli erikonstrueerimisbüroo, mille jaanuaris 1974 asutas tehnikateaduste doktor Johannes Hint, kes ise nimetas seda Nõukogude Liidu esimeseks teaduskooperatiiviks. “Desintegraator” oli omakapitalil rajanev kooperatiivettevõte, mis kuulus EKE süsteemi ning tegeles peamiselt UDA-tehnoloogia arendamise ja levitamisega.

Asutamise järel oli firma täisnimeks Spetsiaalne Konstrueerimis- ja Tehnoloogiabüroo “Desintegraator”. Aastail 1987–1993 kandis sama firma nime Teadus-Tootmiskoondis “Desintegraator”.

Aastaisse 1977–1982 langeval tippajal andis firma tööd umbes 900 inimesele ja kujunes siinpoolseks osaks N Liidu ja Austria segaettevõttes “Dessim”. Aastal 1980 oli “Desintegraatori” puhaskasum 8,5 miljonit rubla.

Dr Hindi juhtimise all (1974–1981) oli firma tegevusalade seas uurimistöö ainete ergastamiseks desintegraatormenetluse abil. Sellal konstrueeriti firmas mitmesuguseid desintegraatorseadmeid ja tootmisliine, projekteeriti käitisi ja masinaparke ehitusmaterjalide (peamiselt silikaltsiidi ja polümeerbetooni), samuti süvapuuraukude tampoonsegude, väetiste, sööda jm tootmiseks. Firmas arendati ja valmistati videoterminale ja elektroonikat tootmisprotsesside automaatjuhtimiseks ja kontrollimiseks, samuti arendati biotehnoloogiat ja toodeti mitmesuguseid raviomadusega biojuuretisi.

Allikas (lühendatult): https://et.wikipedia.org/wiki/Desintegraator 16.02.2016