Tere tulemast minu Eesti NSV aegseid rinnamärke tutvustavale koduleheküljele!

Minu nimi on Tim Janson ja ma kollektsioneerin rinnamärke. Ja erilist huvi pakuvad mulle just Eesti NSV aegsed rinnamärgid,- ehk põhjusel, et olen ise sündinud ajal, mil see riik veel eksisteeris ja seega on mul ühtteist veel tolleaegsest elust ja olust meeles ning loomulikult ka seepärast, et minu meelest on Eestis valmistatud rinnamärgid võrreldes teiste tollaste liiduvabariikidega, kõige ilusamad ja parema kvaliteediga märgid.

Ei ole täpselt teada, kui palju erineva kujutise ja värvilahendusega rinnamärke Eesti NSV-s valmistati, kuid kindlasti ületab see arv kümne tuhande piiri. Ja vägagi tihti jääb rinnamärgil olev tähtede kombinatsioon või sümbol, eriti tänapäeva inimesele, arusaamatuks, võimaldades kujutatut mitut viisi ja pahatihti ka vääralt, tõlgendada. Just seepärast lõingi ma oma kodulehekülje, kus püüan tõestada rinnamärgi kuuluvust ühele või teisele organisatsioonile või asutusele, üritusele või sündmusele. Selleks puhuks olen igale rinnamärgile lisanud ka märgi kuuluvust tõendavaid esemeid, olgu need siis vimplid, dokumendid, lauamedalid, hinnasildid, kalendrid jms.

Enamus rinnamärke ja esemeid, mida siin leheküljel näha võib, pärinevad minu enda kogust, samas olen palju põnevat teavet leidnud ka internetist või raamatukogudest, samuti olen abi saanud oma headelt ametivendadelt kollektsionääridelt.

Kui Sul on samuti midagi selle lehekülje täiteks pakkuda või Sul on küsimusi, siis ootan heal meelel tagasisidet. Ja eriti ootan ma tagasisidet rinnamärkide osas, mille olen paigutanud rubriiki „TÕESTAMATA“. Isegi, kui Sa ei suuda hetkel seal rubriigis oleva rinnamägi kuuluvust tõestada, siis igasugune vihje, kuidas otsingutega edasi minna, oleks mulle suureks abiks.

Ja loomulikult olen ma huvitatud rinnamärkide, nii Eesti NSV aegsete kui ka varasemate perioodide, ostust või ka vahetamisest, nii et kirjuta või helista mulle +372 5011628 Tim