Hea ajaloohuviline!

Tere tulemast minu Eesti NSV aegseid rinnamärke tutvustavale koduleheküljele!

Ei ole täpselt teada, kui palju erineva kujutise ja värvilahendusega rinnamärke Eesti NSV-s valmistati, kuid eeldavalt ületab see arv kahekümne tuhande piiri.

Ja vägagi tihti jääb rinnamärgil olev tähtede kombinatsioon või sümbol, eriti tänapäeva inimesele, arusaamatuks, võimaldades kujutatut mitmel moel tõlgendada. Just seepärast lõingi selle kodulehekülje, kus püüan tõestada rinnamärgi kuuluvust ühele või teisele organisatsioonile või asutusele, üritusele või sündmusele. Selleks puhuks on igale rinnamärgile lisatud ka märgi kuuluvust tõendavaid esemeid, olgu need siis tolleaegsed vimplid, dokumendid, lauamedalid, hinnasildid, kalendrid jms.

Enamus rinnamärke ja esemeid, mida siin leheküljel näha võib, pärinevad minu enda kogust, samas olen palju põnevat teavet leidnud ka internetist või raamatukogudest, samuti olen abi saanud oma headelt ametivendadelt kollektsionääridelt.

Kui Sul on samuti midagi selle lehekülje täiteks pakkuda, siis ootan heal meelel tagasisidet. Eriti ootan tõendavat materjali rinnamärkide kohta, mille olen paigutanud rubriiki „TÕESTAMATA“.